Postupová sezóna – Data a zápas s Mohelnicí o všechno

V poslední minutě zápasu se míček odráží na hůl mohelnického Zacha, který jej bekhendem šťouchá do branky. Domácí střílí gól na 6:5, vyhrávají zápas a srovnávají sérii na 2:2! Za tři dny vás čeká rozhodující pátý zápas 1. kola play-up. Vítěz postupuje dál, na poraženého čeká nemilosrdný konec sezóny. Jak jako trenér svůj tým přichystáte? Co na už známého soupeře vymyslíte?

My vymysleli „line matching“, což je způsob střídání celých pětic dle střídání soupeře. Nikdy předtím jsme k tomuto nesáhli. Jedná se o organizačně poměrně náročnou strategii. Proč jsme k ní přistoupili?

Čtvrtý zápas rozhodl kvalitní výkon první formace Mohelnice, která obecně v této sérii zlobila náš tým. Celkově jsme v sérii měli více šancí než soupeř. Cíl tedy byl zneutralizovat první formaci Mohelnice a přehrát soupeře ve zbylých střídáních. Proti první formaci Mohelnice jsme nasadili zkušenější, fyzicky vyspělejší a defenzivnější sestavu. Obránci Kavka, Kubalík a Porvol se pravidelně střídali pro zachování energie po celý zápas a jejich impakt na obranu je skvělý. Útoku jsem nechtěl ubírat na útočné síle, protože jsme chtěli ofenzivní snahu soupeře kontrovat a držet jej „na špičkách“. Kowalik, Ševčík a veterán Ďopan byli příslibem pro tvorbu ofenzívy, věřil jsem, že gól vstřelí. K tomu zkušený Ďopan a kapitán Ševčík byli silní v obranné fázi. Schéma níže ukazuje sílu hráčů dle celosezónních dat.

Pokud měla naše první formace ubránit soupeře, ta druhá měla zápas gólově rozhodnout. Mladší hráči, kteří spolu hrají rádi a svou kreativitou zamotají hlavu každému soupeři. Chtěl jsem ať nastupují proti druhé formaci soupeře, která je slabší než ta první.

Naše třetí formace byla složena z mladších hráčů a nastupovala, když se na ploše objevila třetí formace Mohelnice. Do poloviny zápasu hrála poměrně pravidelně, postupem času spíše seděla na lavičce a v případě potřeby prostřídávala hráče v prvních dvou formacích.

Náš záměr vyšel. V první třetině se gólově prosadila druhá a třetí naše formace a dala nám vedení 2:1. Druhá „pětka“ dvěma góly zvýšila na 4:1, ale soupeř nám ve druhé třetině zatápěl a do třetí třetiny se šlo za stavu 4:3. Třetí třetinu jsme odehráli skvěle. Klíčový gól vstřelil hrotový útočník první formace Kowalik a slavili jsme výhru 5:3. Pohled na šance v zápase potvrdil, že šlo o zasloužený výsledek.

Data, která máme k dispozici, mi výrazně pomohla sestavit formace dle zamýšleného plánu. Ten hráči splnili na jedničku a přehráli soupeře. Nejlepším hráčem zápasu se netradičně stal obránce Porvol, který v sérii laboroval se zraněními. Vyniká v obranné činnosti a proti silné formaci soupeře předvedl parádní výkon. Hrál fyzicky, dostával se z pod tlaku a v utkání vyvezl několikrát míček až na půlku soupeře. Bylo pak krásné slyšet jeho hodnocení zápasu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s