Blog

Speed, strategy, stars #KarjalaCup #FocusOnRussia

What did we learn from Russian U20 team performance at the 2020 Karjala Cup?

This article uses data-based approach to find out what was behind the dominant Russia U20 team victory at the Karjala Cup. I tracked all three games (6:2 vs Finland, 2:1 so. vs Sweden, 3:0 vs Czechia) with a focus on detailed data such as shot attempts, dangerous possessions, transitions, attack types or passing plays. I present to you four key findings.

Pokračovat ve čtení „Speed, strategy, stars #KarjalaCup #FocusOnRussia“

Statistiky z MS 2019 – český tým

Tento příspěvek nabízí přehled výkonů českého hokejového týmů mužů na MS 2019 v Bratislavě a Košicích. U jednotlivých zápasů byla sbírána data ve spolupráci s Honzou Morkesem a sběrači Michalem Zemanem a Danielem Svobodou. Vybrané statistiky hry 5 na 5 (pro objektivnější porovnání síly soupeřů) jsou prezentované ke každému zápasu. Které to jsou?

Pokračovat ve čtení „Statistiky z MS 2019 – český tým“

Statistiky z MS 2019 – čeští hráči

Pokusím se rozebrat výsledky českých hráčů na letošním hokejovém MS s pomocí dat nasbíraných díky spolupráci s Honzou Morkesem, který zpracoval data na svém webu a sběračům dat Michalu Zemanovi a Danielu Svobodovi. Jde o kompletaci maximálně 10 zápasů u každého hráče. Každý hráč měl specifickou roli v týmu a hrál jiný počet utkání a minut na ledě. Jde tak spíše o výsledky hráče ve specificky úzkém časovém horizontu ve specifickém prostředí a se specifickou rolí než o hodnocení nebo kritika hráčů. Navíc byl český tým na turnaji celkově nad soupeři ve výrazné převaze a hodnocení je tak spíše spojeno s tím, jak moc který hráč k této převaze přispíval.

Hodnocení hráčů dle pěti vybraných statistik hry 5 na 5:

Pokračovat ve čtení „Statistiky z MS 2019 – čeští hráči“

Zabíjení života vs kreativní obránce

Povím vám osobní příběh. Od šesti let se oficiálně pohybuji ve světě sportu. Baví mě do teď a bavil mě, když jsme s ním začínal. Zprvu to byl fotbal. Když jste malí, je vám fuk, kterou pozici hrajete, prostě vás baví honit se za balónem a být součástí hry. Pozice ale zajímá trenéry. A tak jsem byl šoupnut do obrany, když jsme hráli v hale 4 na 4, na větším hřiště pak do zálohy. Nikdy mě zvlášť nebavilo bránit a čekat v obraně. No po značnou část své fotbalové kariéry jsem tam byl. Nebyl jsem ten, co toho moc namluvil a nestěžoval jsem si.

“Na jistotu!”
“Přeruš!”
“Bez chyby!”
“Pryyyyč!”

Pokračovat ve čtení „Zabíjení života vs kreativní obránce“